Grosuplje – V sosedskem derbiju 21. kroga 2. SNL sta se pomerila Brinje in Krka. Gledalci so spremljali borbeno in disciplinirano srečanje, ki se je kljub premoči domačih na lestvici končalo z začetnim rezultatom 0:0. Naša obramba je zdržala vse nalete in podaljšala niz nepremaganosti na neverjetnih štiri tekme.
Obrambni zid ponovno nepremostljiv
Varovanci Aleša Kačičnika so v Grosuplje pripotovali z jasnim načrtom – čvrsto v obrambi in nevarno v protinapadih. Naši fantje so taktično zamisel izpeljali vrhunsko. Domačini, ki trenutno zasedajo vrh prvenstvene lestvice, niso našli recepta za prebijanje našega obrambnega bloka. Ponovno je blestel vratar Luka Čadež, ki iz svoje mreže ni pobral žoge že več kot 290 minut.
Boj do zadnjega diha
Tekma je bila trda in polna duelov. Krkaši so s srčno igro nevtralizirali napade vodilne ekipe lige in si tudi sami pripravili nekaj polpriložnosti, iz katerih bi lahko celo presenetili. V samem zaključku tekme, ko so pritiski domačih naraščali, so naši fantje pokazali pravi značaj. Srečanje smo sicer končali z desetimi igralci, saj je bil v sodnikovem podaljšku (91. minuta) po drugem rumenem kartonu izključen Roko Domjanić, a točke nismo izpustili iz rok.
Četrti zaporedni remi za stabilnost
Čeprav še čakamo na prvo spomladansko zmago, je serija štirih zaporednih remijev proti ekipam z vrha lestvice (Nafta, Bilje, Beltinci in Brinje) jasen pokazatelj, da je Krka postala izjemno čvrsta in težko premagljiva ekipa. Z novo točko smo zdaj pri 21 točkah, kar nam daje dobro popotnico za prihajajoče domače obračune.
BRINJE GROSUPLJE 0 : 0 NK KRKA
📍 Športni park Brinje, Grosuplje
👥 Gledalcev: 350
🟥 Rdeči karton: Roko Domjanić (91')
Foto: NK Brinje