Do zelo pomembnih 6 točk

9 maj 2022

V zadnje dva kroga z dobro popotnico.

Kadeti in mladinci so v nedeljo doma gostili že izpadlo Dravo a se hkrati zavedali, da tekmi ne bosta lahki. Predvsem se je nervoza poznala pri kadetih, ki pa so kljub igralcu manj tekmo obrnili v svojo korist in zmagali z 1:0. Mladinci so bili po odlični tekmi in disciplini s 6:0 boljši od svojih vrstnikov in tako zaključili odličen dan za novomeški mladinski pogon.

Trener mladincev Denis Mojstrovič: "Pričakovali smo zahtevno tekmo, ker smo se zavedali njene pomembnosti. Fantje so se odzvali na najboljši možen način in si zaslužijo čestitke. Med samo tekmo smo vseskozi kontrolirali potek igre tako, da smo bili lahko zadovoljni. Nas pa čakajo še dve tekmi do konca prvenstva, kjer moramo potrditi zastavljeni cilj za letošnjo sezono."

Trener kadetov Matej Škrbec: "Nedeljska tekma je bila že druga v štirih dneh. Ker smo igrali proti nasprotniku, ki je že izpadel v 2. Ligo, so vsi pričakovali zmagi obeh naših ekip. Ker smo še vedno v boju za obstanek se je pri kadetski ekipi vseeno čutila napetost. V prvem polčasu nismo delovali tako, kot pretekle tekme. Na koncu pa bili še šokirani po izključitvi našega igralca. Drugi polčas smo začeli boljše. Večino časa smo se morali braniti, vendar smo bili ob hitrih protinapadih izredno nevarni in zasluženo zmagali. Lahko bi zadeli še večkrat. Čestitke fantom, saj so pokazali pravi karakter in ekipni duh. Čestitke tudi mladincem za lepo zmago. Novih 6 točk nam bo prišlo še kako prav v boju za obstanek."

U17: Krka 1:0 Drava