Prva tekma ni šla po planu

1 avgust 2023

Krkaši so v Lendavi kljub kar nekaj priložnostim ostali brez točk.

Naftaši so povedli v 28. minuti, ko je zadel Rok Erniša. To je bil tudi rezultat polčasa. Krkaši so v drugi polčas krenili z željo po preobratu a so Naftaši kmalu kaznovali napako Dolenjcev v obrambi in povedli z 2:0. V 56. minuti so zeleni znižali rezultat, ko je žogo po udarcu iz kota v lastno mrežo preusmeril vratar domačih. Pristisk Novomeščanov se je nadaljeval a gol so po zmedi v kazenskem prostoru dosegli domačini in ponovno povečali prednost. Evrogol v 92. minuti Andraža Lipca ni pomagal saj so Lendavčani le minuto kasneje zadeli za končnih 4:2.

Trener Denis Mojstrovič: "Uvodna tekma prvenstva se nam ni izšla po načrtih. Vsi smo si želeli in pričakovali drugačen razplet. Že štart v tekmo ni bil dovolj odločen in konkreten in glavni momenti tekme se niso obrnili v našo korist. Goli so bili prejeti na prelahek način. Kljub temu, da smo se borili in skušali tekmo ponovno obrniti v našo korist nas je tretji gol presekal. Pri 2:1 smo nareč zagotovo pokazali, da imamo kvaliteto in kar konkretno pritiskali na vrata domačinov. Naši napadi niso bili dovolj konkretni v obrambi pa smo bili premalo skoncentrirani in na trenutke površni. Odgovornost prevzemam na sebe, se pa moramo vsi skupaj zavedati da to, kar smo pokazali na prvi tekmi ni dovolj in na naslednji domači tekmi zagotovo pokazati več."

Že v petek nas čaka nova tekma. Na Portoval prihajajo Jadran Dekani: "Popraviti vtis iz prve tekme. Pričakujemo zahteven obračun na domačem terenu. Zagotovo bodo neke spremembe v prvi enajsterici. Pričakujem dober odziv ekipe in dobro tekmo pred domačimi gledalci v petek ob 19:00."

Nafta 4:2 (1:0) Krka

Strelca: 56' Nemeth (AG), 92' Lipec